Jak odstartovala má cesta v podnikání

Nedávno tomu byly dva roky, kdy jsem se „oficiálně“ vydala na své cestě podnikáním, abych ukázala lidem, jak se dá hýbat efektivněji pro zdravá a hlavně funkční těla. Vždy jsem se zajímala o protahování, kompenzační cvičení a správné provedené techniky cviků, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych pracovala sama na sebe v malém kutlochu a pomáhala lidem tzv. „jeden na jednoho“. 

Ale tato cesta začala mnohem dříve 🙂

Vše začalo na jaře 2018, mezi bakalářským a magisterským studiem, kdy jsem si chtěla sehnat zahraniční stáž přes Erasmus. Již od malička s námi naši cestovali a tím ve mně probudili lásku a touhu poznávat svět, a čím jsem starší, tím je ta touha silnější. Proto jsem chtěla do zahraničí a rozeslala jsem snad ke stovce emailů do různých koutů Evropy.

Když už jsem si myslela, že je to zbytečné, že se mi nikdo neozve, tak mi pípl email ! Měla jsem tam odpověď z malé crossfitové tělocvičny ve Skotském městečku Greenock ! Byla jsem nadšená, že po těch pár dnech a týdnech obepisování můj email opravdu někdo četl a hlavně, že měli o mě opravdový zájem, abych přijela ! To byla dvojitá nálož štěstí, jelikož Skotsko je moje srdcovka.

Skotská příroda je neskutečná !

Nastalo spousta zařizování a papírování, jak tomu tak bývá, když člověk chce něco „víc“. Vše jsem si vyřídila a v půlce července 2018 jsem odletěla na svou dvou měsíční stáž do Skotska. Začátky byly tvrdší, ne jen z hlediska angličtiny (kdo někdy mluvil se Skotem, tak ví, o čem mluvím :-D), ale především kvůli ubytovacím patáliím.

Ale díky cestám jsem se naučila, že VŽDYCKY se něco podělá a že to taky VŽDYCKY nějak dopadne 🙂 

Gym jsem měla hned dole, u vody s dechberoucími výhledy.

Postupem času jsem byla nadšená, jakým směrem se v tamní tělocvičně ubírají a naučila jsem se tam mnoho. Především tam odstartovaly mé základy ke zdravějšímu a funkčnímu pohybu.

Skotská parta odpoledních nadšenců.

Takže nejen že jsem se mohla vzdělávat v něčem, co mě baví, ale zároveň jsem mohla žít v tak krásné zemi, užívat si nádhernou a surovou přírodu, zdokonalovat angličtinu (ano, po 2 měsících jsem už začínala rozumět „skotštině“ :-D) a hlavně jsem se naučila trávit čas sama se sebou a zařizovat věci sama, poněvadž to byla má první delší cesta, kdy jsem odjela na vlastní pěst ! 

Po návratu ze Skotska jsem začala pracovat jako trenérka v Crossfitovém gymu v Pardubicích, kde jsem vedla jak skupinové lekce, tak později individuální. Za tuto příležitost jsem byla vděčná, poněvadž jsem dostala další prostor, kde jsem se mohla učit a hlavně růst. 

Mé trenérské začátky v Pardubickém crossfitovém gymu.

Postupem času jsem ale cítila, že to není ono a že se chci vydat trochu jiným směrem, jen jsem přesně nevěděla, jakým. V téhle době mě hodně uchvátil kurz DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace) od pana profesora Koláře (o kterém píšu ve svém příběhu), který jsem absolvovala, a od té doby se už více formulovaly mé myšlenky k pohybu a dalšímu rozvoji. 

Čekalo mě zadání tématu k diplomové práci a já se nadchla pro rekondici po zranění kolene, kde jsem chtěla propojit prvky z DNS, což nebylo úplně jednoduché, jelikož to u nás na škole spadalo více pod obor fyzioterapie a hlavně jsem neměla moc zkušeností a znalostí. Takže to byla pro mě taková výzva, abych do toho více pronikla. Nakonec jsem si psaní diplomové práce o rok prodloužila, abych si to svoje téma našla.

Absolvování prvního kurzu DNS.

Během jara 2020 nastala první karanténa, kterou zpětné považuji za průlomovou v mé cestě! Během ní jsem absolvovala hodně online kurzů a celkově jsem pracovala s hlavou.

Velmi důležité pohybové online kurzy byly od fyzioterapeutky Mgr. et Bc.Klárky Vomáčkové, která je pro mě velkým vzorem dodnes a díky ní jsem nasměrovala svoji filosofii pohybu tam, kde jsem prvně v životě cítila, že to je ONO! Ta cesta pohybu, kterou se chci vydat! Začala jsem se v tomto směru pohybu více rozvíjet, zdokonalovat a více aplikovat do svého života.

Také jsem absolvovala online kurz od Mgr.Kataríny Miloš Baniari alias Bagniari, který mě hodně posunul v oblasti začínajícího podnikání a marketingu. Katy se specializuje především na ženské zdraví a cyklus, ale i podnikání má „v malíku.“

Po necelých dvou letech jsem věděla, že chci skončit s crossfitovými lekcemi, jelikož moje filosofie byla už trochu jiná a toužila jsem po svých malých prostorech, kde bych mohla vézt individuální lekce s klienty a pomáhala bych jim se zatuhlými těly. 

Shodou okolností se takové prostory našly, díky mé kamarádce Verče (děkuji!), která do tohohle komplexu chodila na masáže a slovo dalo k slovu a zjistila mi, že paní majitelka zrovna shání někoho na sdílení prostorů s ní. Byla jsem štěstím bez sebe, když mi to řekla ! 

Během léta 2020 jsem se na prostory byla podívat a řekla jsem si, že jdu do toho, že to nějak půjde ! A jak to tak obvykle bývá, tak se nejradši sejdou všechny věci naráz a já řešila zjišťování všech věci, co potřebuji: zařizování živnosti, zakládání webových stránek, tvorbu textů, loga a do toho jsem se učila a připravovala na své poslední zkoušky na magisterském studiu a ještě dokončovala marketingový online kurz.

Co si budeme, byla to fuška, ale 1.září 2020 jsem stála ve „svém“ studiu, s jednou podložkou a cítila obrovskou vděčnost a radost z toho, co jsem zvládla a zároveň jsem byla natěšená, i trochu v obavách, co se bude dít dál ! 

Moje vybavení ve studiu v začátcích.

Teď tu sedím na koberci ve svém obýváku, popíjím čaj při psaní tohoto článku a nostalgicky vzpomínám na kus cesty, kterou jsem už ušla a co vše jsem zvládla a jak to vlastně nebyla cesta přímá, ale hodně klikatá 😀 

Pokud si chceš semnou zacvičit a rozhýbat tělo, jukni na mé VIDEO LEKCE ZDARMA – 6 cviků, které pomohou s bolestí (nejen) zad.

A já se vydávám na další cestu svým životem a podnikáním, poněvadž v hlavě mám další vize, sny a nápady, které bych moc ráda zrealizovala ! Tím bych Vám chtěla říct, ať se nebojíte snít, ať už jsou vaše sny sebe větší a bláznivé, plňte si je ! Poněvadž když něco hodně moc chcete a něco pro to děláte, tak ono se to splní a to pak za to stojí ! :))

D.

Domča Vavroušová
"Miluju pohyb a naučím Tě pracovat se svým tělem VĚDOMĚ, aby se mohlo hýbat FUNKČNĚ a BEZ BOLESTI !" Můj příběh si přečtěte tady
Komentáře
  1. Martin napsal:

    Musím říci,že parádní obsah i poutave zpracováni !! Krásný start a přeji Ti, aby se Ti ty sny a vize naplnily- share the dream .Martin

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.